Jednoduché zkrášlení květináčku s jarní kytičkou 

Pusťte si domů jaro a udělejte si radost jednoduše a přitom efektně ozdobenými umělohmotnými květináči s jarními kytičkami jako jsou narcisky, petrklíče nebo třeba hyacint..., které si nyní můžete koupit v každém květinářství.

Výchozí stav a výsledky zkrášlování

Květináček s jarní kytičkou - výchozí stav
Ozdobený květináček s jarní kytičkou - 1
Ozdobený květináček s jarní kytičkou - 2
Ozdobený květináček s jarní kytičkou - 3

Co potřebujete:

květináč s kytičkou, barevné papíry případně zbytky ozdobných balicích papírů, pravítko, nůžky, tužku, špejle, lepící pásku, lepidlo případně oboustrannou lepící pásku, kolíčky

Postup:

Změřte si obvod květináče i se spodní miskou, kterou pod něj budete umisťovat (na to je důležité nezapomenout, je širší než květináček) a podle toho si ustřihněte základní pruh vybraného barevného papíru. Udělejte ho o trošku širší, aby se vám dobře na květináč nasazoval. A k jeho konečné délce nezapomeňte nakonec ještě připočítat asi 1 cm navíc, který bude potřeba při přelepení pruhu papíru do konečného válce. (Pokud nemáte formát základního papíru dostatečně dlouhý, slepte víc pruhů vedle sebe, ale vždy počítejte s přesahy na přelepení). Výška pruhu záleží na vás (já jsem je dělala vysoké cca 11 cm). Pak tento pruh ozdobte podle své fantazie nebo ukázek různými motivy z jiných barevných papírů nebo zbytků ozdobných balicích papírů. Nakonec jej slepte do válce a aby spoj dobře držel a válec se vám nerozlepoval, tak jej můžete sepnout kolíčky než úplně zaschne. Motiv, který jste zvolili, si můžete zopakovat ještě v detailu na špejlích, které pak zapíchnete do květináčku. Ty vyrobíte snadno tak, že z papíru vystřihnete vybraný motiv a zezadu jej na na špejli přichytíte lepicí páskou nebo přilepíte lepidlem.

Připravené pomůcky
Postup práce - 1
Postup práce - 2
Připravený pruh a dílky pro výrobu včeliček

Přeji vám hezké tvoření!